Iva Vanžurová a Jaromír Krosch

Home » Kalendář akcí » Iva Vanžurová a Jaromír Krosch

MKK Hlinečan připravil výstavu děl dvou umělců z Unie výtvarných umělců Hradec Králové - Ivy Vanžurové (Jevíčko) a Jaromíra Krosche (Plchůvky u Chocně). Iva Vanžurová (*1962) tvoří paličkovanou krajku a malbu na hedvábí, smaltuje a různě tato řemesla propojuje. Vede kursy uvedených technik. Vytváří krajku ve všech jejích podobách od miniatur, šperků po krajku oděvní, stolní i závěsné tapisérie. V... celý popis

MKK Hlinečan připravil výstavu děl dvou umělců z Unie výtvarných umělců Hradec Králové - Ivy Vanžurové (Jevíčko) a Jaromíra Krosche (Plchůvky u Chocně).

Iva Vanžurová (*1962) tvoří paličkovanou krajku a malbu na hedvábí, smaltuje a různě tato řemesla propojuje. Vede kursy uvedených technik. Vytváří krajku ve všech jejích podobách od miniatur, šperků po krajku oděvní, stolní i závěsné tapisérie. V roce 1992 měla 1. výstavu a od té doby pravidelně vystavuje na autorských i společných výstavách doma i v zahraničí. Poslední roky někdy obohacuje výstavy módními přehlídkami z oděvních doplňků tvořenými krajkou s malovaným hedvábím.

Jaromír Krosch (*1955) V jeho tvorbě převládá zájem o figurální kresbu a malbu, ovšem nevyhýbá se ani krajinám. Podstatnou část díla tvoří oleje na plátně a zejména různé techniky na papíře (oleje, akryly, tuše, akvarely, koláže aj.). Jeho dílo navazuje na evropské expresionisty (od poloviny 90.let), dříve též na odkaz "Art Brute" (80. léta). Figura či krajina je často zjednodušena až k primitivní znakovosti bez jakýchkoliv pro autora nezajímavých detailů. Zajímají ho jak banální společenské situace a činnosti, tak bizarní výjevy z polosvěta i trachtace a necivilní společenské události. Malíř je svým dílem zastoupen převážně v českých soukromých i veřejných sbírkách. Vydal též dvě básnické sbírky.