Základní informace

Home » O městě » Základní informace

Nasavrky leží na severním svahu Železných hor, odkud jsou krásné výhledy na Chrudim, Kunětickou horu a při dobrém počasí i na Krkonoše a Orlické hory.

Vzhledem ke své poloze tvoří Nasavrky bránu do Železných hor.

panorama nasavrk

Již zdálky lze spatřit panorama města tvořené kostelem, farou, budovou bývalé věznice a zámkem, který je obklopen téměř dvousetletými stromy.

Nasavrky jsou dobře přístupné autem i autobusy veřejné dopravy. Hodí se proto jako start a/nebo cíl pro výlety do okolí. Pěší turisté využívají značených turistických cest, vydávají se na 9,5 dlouhou naučnou Keltskou stezku Železnými horami a na vlastivědnou stezku Krajem Chrudimky, která Nasavrkami prochází. Pro cykloturisty jsou vyznačeny cyklotrasy, projet si mohou také geologickou naučnou cyklostezku Magma, která vede z Hlinska přes Nasavrky do Chrudimi.  

Ti, kteří se potřebují před výletem nebo po něm posílit, můžou zajít do dvou restaurací na náměstí. Obě denně vaří. K ubytování slouží apartmány U Lípy na náměstí a také penzion Galerka v Ochozi.  

 Nasavrky jsou centrem pro okolní obce. Ve zdejších obchodech je možné koupit základní zboží: potraviny, maso, ovoce a zeleninu, drogerii, papírenské zboží, oblečení a zahradnické potřeby. Služby nabízí pobočka České pošty a na náměstí je bankomat České spořitelny. Svou ordinaci tu má praktická lékařka pro dospělé, praktická lékařka pro děti a dorost i stomatoložka. Léky koupíte v místní lékárně.